anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

moby76
Poszukiwacz

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

Witam Wszystkich!

Ostatnio myślę nad zamianą posiadanego już aparatu Sony DSC-H50 na DSC-HX1 i zastanawiam się nad sensownością tej zamiany.
Wiem, że HX1 posiada lepszej jakości obiektyw, szybkie zdjęcia seryjne, ogólnie (tak wyczytałem i słyszałem) wykonuje zdjęcia lepszej jakości. Mniej "aberruje", mniejsza dystorsja beczkowata, ogólnie nowszy i ulepszony model względem poprzednika.

Co o tym myślicie???

EDIT Lajam
Ogłoszenie handlowe zostało usunięte.

38 ODPOW. 38
ripride
Początkujący

teraz, po premierze HX5 jak dla mnie kupowanie HX1 mija się z celem.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

Nie będzie taniał bo wtedy go juz nie będzie na półkach :c20



W pojedynczych sklepach dalej są H 50 (1200zł). kupiłem mojego H50 miesiąc przed pojawieniem sie w sklepach hx-1 nowego modelu, i kupiłem go za niecałe 900zł i więc IMO warto czekać z zakupem do wieści o następnym modelu.

ripride napisał(a):

teraz, po premierze HX5 jak dla mnie kupowanie HX1 mija się z celem.



Dopiero przeczytałem co to za 'ustrojstwo'. Czy ja wiem. troche ciemny obiektyw. mocno sie różnią te matryce Exmor™ CMOS i Exmor R™ CMOS. Ciekawy sprzęt. normalnie wygląda jak zwykły kompakt a zoom 10x :)
A jaka cena? z 2,5 kafelka? ;]

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Referencyjna ok. 1500 zł. W sklepach od marca.

ripride
Początkujący

mas0n napisał(a):


Dopiero przeczytałem co to za 'ustrojstwo'. Czy ja wiem. troche ciemny obiektyw. mocno sie różnią te matryce Exmor™ CMOS i Exmor R™ CMOS. Ciekawy sprzęt. normalnie wygląda jak zwykły kompakt a zoom 10x :)



no jasność obiektywu to dla mnie jedyny minus. testy porównawcze HX1 i WX1 pokazały ze Exmor-R lepiej radzi sobie z szumami. zoom x 10 w zupełności mi starcza. a do tego 25mm, full HD, HDR (tych trzech cech nie posiada HX1) + sweep panorama, tryb nocny z reki i manual oraz optyczna stabilizacja. jak dla mnie idealny kieszonkowiec na wakacje, poważnie rozważam jego zakup.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

W tej cenie to i ja sie zastanowie nad zakupem jego. Gabaryty + parametry super. on chyba nie ma trybów M, A, S? P pewnie ma bo nawet seria W go ma.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ma tryb "M".
HX5 jest już na mojej liście zakupów :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):

ma tryb "M".



no właśnie, tylko co on oznacza? czy jest to pełny manual czy tez tryb w ramach którego jest tez możliwość ustalania priorytetu dla A i S? pytam bo z sytuacja w której na pokrętle prócz P zamiast PASM był sam M się nie spotkałem.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zdefiniuj o co ci chodzi - liczę,że hx5 będzie na Open House więc może będzie można to sprawdzić :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):

zdefiniuj o co ci chodzi



tylko o to czy tryb M w HX5 jest równoznaczny z trybem M znanym z lustrzanek i zaawansowanych kompaktów?

pytam, bo wrzucenie na pokrętło obok P trybu M (z pominięciem A i S) jest rozwiązaniem niestandardowym, dlatego zacząłem się zastanawiać czy w ramach trybu M dla HX5 prócz - co oczywiste - pełnego manuala nie istnieje możliwość ustalenia również priorytetu dla A i S?

moby76
Poszukiwacz

Przyznam, że firma Sony zaskoczyła mnie (w złym tego słowa znaczeniu) swoim posunięciem jeśli chodzi o następcę modelu HX1. Gdzie kontynuacja linii superzoom?!? Jest co prawda x10 ale... Jako następca małpka?
Nie chcę abyście pomyśleli, że jestem przeciwnikiem "kieszonkowców". Ja muszę "czuć" aparat w ręku.
Po parametrach jakie posiada HX5, twierdzę, ze to udany model. Całą resztę "odkryją" testy...
A co do spadku ceny modelu HX1, to nie liczyłbym na zbyt wielkie jej pikowanie :) W kilku większych sieciach rtv zauważyłem nawet (spory) wzrost cen tego modelu. Przeczytałem już kilka artykułów o pozornej tylko kontynuacji serii H, tzn. kontynuacja owszem jest ale to tak jakby nie ta sama linia. Wiele osób czekało na coś większego... a tu jak wyżej napisałem - kapiszon. Szkoda, według mnie, że poszło w tym kierunku. Z drugiej strony, ucieszą się Ci, którzy pragną mieć poręczny sprzęt.
Pomimo tylu plusów nowego modelu, jestem zawiedziony.