anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

moby76
Poszukiwacz

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

Witam Wszystkich!

Ostatnio myślę nad zamianą posiadanego już aparatu Sony DSC-H50 na DSC-HX1 i zastanawiam się nad sensownością tej zamiany.
Wiem, że HX1 posiada lepszej jakości obiektyw, szybkie zdjęcia seryjne, ogólnie (tak wyczytałem i słyszałem) wykonuje zdjęcia lepszej jakości. Mniej "aberruje", mniejsza dystorsja beczkowata, ogólnie nowszy i ulepszony model względem poprzednika.

Co o tym myślicie???

EDIT Lajam
Ogłoszenie handlowe zostało usunięte.

38 ODPOW. 38
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Stojąc przed takim wyborem nawet nie poświęciłbym chwili na pisanie posta tylko leciał do sklepu po HX-1 - to znakomity aparat :thumbsup:

ripride
Początkujący

jak ci nie zal kasy to moze i warto, choc za cene HX-1 mozesz kupic tanie lustro. wszystko zalezy od tego czy wolisz sie skoncentrowac na rozwijaniu wiedzy i umiejetnosci fotograficznych czy bajerach typu sweep panorama, odchylane ekrany...

pzdr.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ripride napisał(a):

jak ci nie zal kasy to moze i warto, choc za cene HX-1 mozesz kupic tanie lustro. wszystko zalezy od tego czy wolisz sie skoncentrowac na rozwijaniu wiedzy i umiejetnosci fotograficznych czy bajerach typu sweep panorama, odchylane ekrany...

pzdr.


Sugerujesz, że HX-1 nie nadaje się do podnoszenia umiejętności fotograficznych? :smileyrolleyes:
Bajery, bajerami, ale nie zapominaj proszę, że to przecież aparat fotograficzny a nie gadżet.
Co do odchylanego ekranu - nie wiem jak można na to narzekać! To bardzo wygodne!

Dla osoby, która nie lubi dźwigać lustrzanki z obiektywami, HX-1 to idealna sprawa, sam zastanawiałem się niedawno czy nie kupić sobie właśnie tego aparatu bo już po prostu czasem nie mam gdzie tego lustra nosić (a najczęściej to A700 z gripem więc klocek jest spory).

ripride
Początkujący

Lajam napisał(a):


Sugerujesz, że HX-1 nie nadaje się do podnoszenia umiejętności fotograficznych?



nic nie sugeruje, tylko sądze. że w stosunku do H-50 HX-1 nie posiada żadnych istotnych funckji z tego punktu widzenia.

Lajam napisał(a):

Dla osoby, która nie lubi dźwigać lustrzanki z obiektywami, HX-1 to idealna sprawa, sam zastanawiałem się niedawno czy nie kupić sobie właśnie tego aparatu bo już po prostu czasem nie mam gdzie tego lustra nosić



tez sie zastanawiam, ale raczej nad czyms z w pelni chowajacym sie obiektywem (skoro ma to byc wydajny aparat pod reke na kazda okazje) moze cos z serii P nikona czy G canona.

pzdr.

moby76
Poszukiwacz

Dzięki wszystkim za zainteresowanie!
Modelem H50 wykonałem już sporo zdjęć, bardzo często niezadowalającej jakości (wina obiektywu). Ogladając zdjęcia wykonane aparatem HX1, mam wrażenie ogromnej różnicy, jak dzień i noc.
Czy mieliście okazje porównywać (oglądać) zdjęcia tych dwóch modeli???

A jeśli chodzi o cenę, to HX1 widziałem już poniżej 1500PLN. Jakie lustro za to kupię? Chyba do przedpokoju ;)

Uchylny ekran LCD to naprawdę przydatna rzecz - nie bajer (!)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

moby76 napisał(a):

HX1 widziałem już poniżej 1500PLN. Jakie lustro za to kupię?


Rok temu http://www.klubkm.pl/forum/images/smilies/salpha.gif200 były za ok. 800zł, ale kryzys, którego nie ma spowodował wzrost cen :c9 - teraz to minimum 1400 (http://www.klubkm.pl/forum/images/smilies/salpha.gif200+kit, a przydałby się tele...)

------------------------------
fotoamator
ripride
Początkujący

moby76 napisał(a):


A jeśli chodzi o cenę, to HX1 widziałem już poniżej 1500PLN. Jakie lustro za to kupię? Chyba do przedpokoju ;)



pisząc tamten post specjalnie sprawdziłem wcześniej ceny. w gazetce fotojokera z 17 grudnia (wciąż jeszcze wiszącej na stronie) jest alfa 230 z kitem 18-55 za 1499 PLN, w dodatku tańsza od HX1 (1588 PLN)

PZDR.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie mniej jednak dla kogoś kto chce/potrzebuje LV i dużego zakresu ogniksowych, poniżej 2500(a nawet 3000) jest ciężko coś kupić.
ripride - pamiętaj, że nie dla każdego jest DSLR, bo nie wszystkim chce się taszczyć kilka obiektywów, zmieniać je etc.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):

nie mniej jednak dla kogoś kto chce/potrzebuje LV i dużego zakresu ogniksowych, poniżej 2500(a nawet 3000) jest ciężko coś kupić.



poniżej 2500 owszem, ale przejrzałem teraz kilka ofert i w okolicach 2600 PLN A330 z podwójnym kitem lub 18-200 (sony, tamron, sigma) jest do kupienia. w niektórych przypadkach nawet z torba i karta.

no ale co kto potrzebuje. choć w tym wypadku i w tym momencie zamiana H50 na HX1 wydaje mi się krokiem mało rozsądnym. myślę, ze warto poczekać do przyszłorocznych targów. wtedy zwykle jest wysyp wielu nowości i prawie każdy kto kupił sprzęt wcześniej pluje sobie w brodę, ze nie poczekał tych paru miesięcy :)

pzdr.