anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

moby76
Poszukiwacz

Zamiana "H50"-tki na "HX1"

Witam Wszystkich!

Ostatnio myślę nad zamianą posiadanego już aparatu Sony DSC-H50 na DSC-HX1 i zastanawiam się nad sensownością tej zamiany.
Wiem, że HX1 posiada lepszej jakości obiektyw, szybkie zdjęcia seryjne, ogólnie (tak wyczytałem i słyszałem) wykonuje zdjęcia lepszej jakości. Mniej "aberruje", mniejsza dystorsja beczkowata, ogólnie nowszy i ulepszony model względem poprzednika.

Co o tym myślicie???

EDIT Lajam
Ogłoszenie handlowe zostało usunięte.

38 ODPOW. 38
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ripride napisał(a):


poniżej 2500 owszem, ale przejrzałem teraz kilka ofert i w okolicach 2600 PLN A330 z podwójnym kitem lub 18-200 (sony, tamron, sigma) jest do kupienia. w niektórych przypadkach nawet z torba i karta.


nie żebym się czepiał, ale 200mm to nawet nie połowa tego co hx1 oferuje. Zakres ogniskowych dla HX1 to 28 - 560mm. Więc tak jak napisałem: nie każdemu chce się nosić, bo nie każdemu lustrzanka jest potrzebna :D



ripride napisał(a):


myślę, ze warto poczekać do przyszłorocznych targów. wtedy zwykle jest wysyp wielu nowości i prawie każdy kto kupił sprzęt wcześniej pluje sobie w brodę, ze nie poczekał tych paru miesięcy :)


taki tok postępowania ma duży minus: możemy czekać całe życie na kupno danego sprzętu i go nic nie kupić. Dlaczego? Bo zaraz za jednymi targami, są drugie (za rok) i wtedy będzie lepiej, taniej i w ogóle super. Potem znowu są inne targi, więc może wtedy itd.

moim zdaniem: lepiej "przepłacić", ale nie pluć sobie w twarz, że jakieś ciekawe sytuacje / miejsca nie zostały uwiecznione tylko dlatego, że cały czas czekamy na "lepsze/tańsze"

jedynie czego nie preferuję to zakup od razu po premierze :smileyrolleyes:
no ale HX1 jest już jakiś czas na rynku i jego cena ładnie poszybowała w dół :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):


nie żebym się czepiał, ale 200mm to nawet nie połowa tego co hx1 oferuje



no ale sądząc po twojej stopce jest to zakres który potrafi zaspokoić potrzeby :slight_smile: zresztą nawet ja przy 16-105 prawie nie spotkałem się z sytuacjami w których potrzebowałbym dłuższego szkła, choć to głownie kwestia tego co lubię fotografować.

kris napisał(a):


taki tok postępowania ma duży minus: możemy czekać całe życie na kupno danego sprzętu i go nic nie kupić. Dlaczego? Bo zaraz za jednymi targami, są drugie (za rok) i wtedy będzie lepiej, taniej i w ogóle super.



nie cały rok a kilka miesięcy, które już zostały do PMA :slight_smile: przypominam, ze właśnie wtedy miała premiera HX1. kto wie czy na rok przyszły sony nie szykuje premiery HX2 z APS-C :)))

moby76
Poszukiwacz

Może coś dopiszę :)
Otóż tak, nie zależy mi na "lustrzance", po prostu bardzo cenię sobie jakość, w tym przypadku zdjęć. Mój aparat ma być jak najbardziej uniwersalny bez taszczenia torby z resztą sprzętu czyli ma być to kompakt. O HX1 słyszałem dużo dobrego i myślałem, że to jednogłośnie potwierdzicie :)

ripride
Początkujący

moby76 napisał(a):

Może coś dopiszę :)
...i myślałem, że to jednogłośnie potwierdzicie :)



przynajmniej nikt nie zaprzeczyl :)

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

IMO to wygląda tak. jak masz sporo kasy i cie stać to kupuj, robi naprawdę świetne fotki. jeśli masz ograniczony budżet to nie warto dawać 1500zł za różnice w jakości zdjęć wykonanych H-50 i HX-1. wtedy lepiej poczekać na HX-2

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

i myślisz, że hx2 (jeśli wyjdzie) będzie kosztował ok.1500? A pamiętasz ile kosztował hx1 jak wszedł na rynek ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
mario-sz
Początkujący

mas0n napisał(a):

wtedy lepiej poczekać na HX-2



Prawie przyznał bym Ci rację, ale życie BARDZO często pokazuje, że następca wcale nie musi być lepszy, a w przeszłości BARDZO często zdarzało się że nowy był ..... gorszy

Więc jeżeli zależy Ci na aparacie "do wszystkiego" to nie masz się nad czym zastanawiać. Mam HX1 i jest super. 8-)

moby76
Poszukiwacz

Podjąłem decyzję - będę posiadaczem HX1 :)
Tylko dręczy mnie:

- brak tulipanka (oczywiście można kupić, tylko GDZIE dostanę takowy do tego modelu???),
- jak zamontować filtry??? (brak tulejki-adaptera do montażu np. filtrów)

I z tą tulejką do HX1, podobnie jak z osłoną p/słoneczną jest problem, ponieważ NIC w ofertach sklepów fotograficznych nie znalazłem.

Czy znacie może jakiś e-sklep oferujący wyżej wymienione akcesoria??? Byłbym wdzięczny za pomoc.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

mas0n napisał(a):

wtedy lepiej poczekać na HX-2



Prawie przyznał bym Ci rację, ale życie BARDZO często pokazuje, że następca wcale nie musi być lepszy, a w przeszłości BARDZO często zdarzało się że nowy był ..... gorszy

Więc jeżeli zależy Ci na aparacie "do wszystkiego" to nie masz się nad czym zastanawiać. Mam HX1 i jest super. 8-)



Jeśli nawet tak będzie to i tak jeszcze bardziej stanieje HX1, w szczególności blisko daty premiery i po premierze HX2

kris napisał(a):

i myślisz, że hx2 (jeśli wyjdzie) będzie kosztował ok.1500? A pamiętasz ile kosztował hx1 jak wszedł na rynek ;)



No co ty... Nic takiego nie sugeruje. nikt nie każe kupować odrazu po premierze :P
Pamiętam, coś koło 2,5 koła

profile.country.pl_PL.title
mario-sz
Początkujący

mas0n napisał(a):



Jeśli nawet tak będzie to i tak jeszcze bardziej stanieje HX1, w szczególności blisko daty premiery i po premierze HX2



Nie będzie taniał bo wtedy go juz nie będzie na półkach :c20