anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-H3 i opóźnienie spustu migawki

Emzet24
Początkujący

Sony DSC-H3 i opóźnienie spustu migawki

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy w tym właśnie modelu istnieje możliwość opóźnienia spustu migawki tak do 30 sekund. Jest mi to bardzo potrzebne. Proszę o pomoc.

7 ODPOW. 7
oldguest
Początkujący

auto wyzwalacz 10 lub 2 sec.

Emzet24
Początkujący

Nie chodzi mi o samowyzwalacz, tylko o to, by na ekranie jak najdłużej było napisane "rejestracja". Dokładniej chodzi mi o to, aby wykonać taki oto efekt: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-swietlne-graffiti

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ustaw aparat w tryb manualny "M" i daj jakiś długi czas naświetlania (zmieniasz wybierakiem) np. 2s
Pamiętaj,że aparat musi być na statywie lub na czymś stabilnym (nie w dłoni) - żeby uniknąć poruszenia.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Emzet24
Początkujący

Daję "M" i mam do wyboru opcje: Rozm Obrazu, Tryb NAGR, Tryb koloru, ISO (ustawiłem na 100 zgodnie z filmem), Tryb pomiaru, Fokus, Balans bieli, Moc błysku, Reduk czerwonych oczu, Kontrast, Wyrazistość, SteadyShot i SETUP. Mogę wiedzieć gdzie to jest? Naprawdę nie mam pojęcia :c3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Emzet24 napisał(a):

Daję "M" i mam do wyboru opcje: Rozm Obrazu, Tryb NAGR, Tryb koloru, ISO (ustawiłem na 100 zgodnie z filmem), Tryb pomiaru, Fokus, Balans bieli, Moc błysku, Reduk czerwonych oczu, Kontrast, Wyrazistość, SteadyShot i SETUP. Mogę wiedzieć gdzie to jest? Naprawdę nie mam pojęcia :c3



pozwoliłem sobie wejść na stronę SONY Support, z której pobrałem instrukcję obsługi. Na stronie 33 fajnie zostało opisane jak sobie poradzić z ręcznym trybem naświetlania (tryb M).

Poniżej zamieszczam printscreeny z instrukcji - krok po kroku jak zmieniać wartości (czasu naświetlania i/lub wartości przysłony) w tym trybie :smileythumbsup:

gdybyś nadal miał jakieś wątpliwości - daj znać ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Emzet24
Początkujący

Problem rozwiązany :c4
Zgodnie z obrazkiem udało mi się nastawić 30 sekund. Wszystko działa tak jak powinno :thumbsup:
@kris, potrafisz pomóc człowiekowi, widać, że znasz się na tym, co robisz. Bardzo dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia :c10

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Emzet24 napisał(a):

Problem rozwiązany :c4
Zgodnie z obrazkiem udało mi się nastawić 30 sekund. Wszystko działa tak jak powinno :thumbsup:
@kris, potrafisz pomóc człowiekowi, widać, że znasz się na tym, co robisz. Bardzo dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia :c10


cieszę się, że się udało pomóc :D
miłego fotografowania, no i zapraszam do założenia swojej galerii Tutaj - polecam również komentować zdjęcia innych :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer