anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dsc-f707 karta pamięci

malkowic
Początkujący

dsc-f707 karta pamięci

Witam,

mam problem z dopasowaniem do mojego aparatu dsc-f707 karty pamięci. Aktualnie mam memory stick 128mb ale jak wiecie np przy TIFF zmieści się ich może z 14 sztuk.
Kiedyś jak weszły memory stickPRO 1Gb spróbowałem i wywalił mi się komunikat z błędem.
Następne były jeszcze nowsze i nie było szans dopasować ich do mojej 707
Czy ktoś posiadał taki aparat i udało mu się dopasować większą kartę?

Aparat fajnie śmiga więc nie chcę go sprzedawać ale chciałbym mieć przynajmniej z 1-4Gb
proszę o pomoc może są jakieś triki jak to obejść :flushed:

pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Nie wiem na ile to aktualne, ale znalazłem w sieci taki dialog":
PYTANIE: O jakiej największej pojemności dostępne są karty pamięci pasujące do modelu Sony DSC-F707? Czy jest możliwość upgrade`u oprogramowania (firmware`u) tego modelu w celu przystosowania do współpracy z kartami MemorySticPro o wyższych pojemnościach np. 1Gb? Jeśli tak, to proszę o szczegóły.
ODPOWIEDŹ: Niestety nie istnieje możłiwość upgardu, to nie kwestia oprogramowania ale styków. Karty pro maja 2 razy więcej styków niż zwykłe. W tej chwili maksymalnie można kupić 256MB na slocie 2x128MB z mechanicznym przełącznikiem.

Dialog jest dość stary, ale może w czymś pomoże?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Odpowiedź jest prawidłowa.
Aparat DSC-F707 współpracuje z kartami starszymi do pojemności 128 MB.
W tamtym okresie proponowana była karta Memory Stick o pojemności 256 MB, która miała mechaniczny przełącznik, 128 MB (A) oraz 128 MB (B). Aparat zawsze „widział” 128 MB.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
malkowic
Początkujący

to dość smutny scenariusz jak na Sony ale dziękuje za wszystkie informacje

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

malkowic napisał(a):

to dość smutny scenariusz jak na Sony ale dziękuje za wszystkie informacje


ja chciałbym jedynie zaznaczyć, że aparat został wypuszczony 9 lat temu! Niemal dekada. Za 10 lat będzie śmieszne, że dzisiejsze pro lustrzanki nie będą obsługiwać kart 1TB :c20
Moim zdaniem nie da się z takim wyprzedzeniem projektować sprzęt, by był kompatybilny do przodu na wieki
się wszystko szybko rozwija :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
malkowic
Początkujący

Dla mnie jest to zwykła blokada w obawie o sprzedaż nowszych modeli. Jeśli aparat odnosił swoje sukcesy, był dobry w swojej klasie i kosztował nie mało jakiś dział wsparcia moim zdaniem powinien istnieć. Dlaczego miałbym go sprzedawać czy zamieniać na nowszy skoro jakość jest wystarczająca a jedyny problem to pojemność karty pamięci!?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

malkowic napisał(a):

Dla mnie jest to zwykła blokada w obawie o sprzedaż nowszych modeli. Jeśli aparat odnosił swoje sukcesy, był dobry w swojej klasie i kosztował nie mało jakiś dział wsparcia moim zdaniem powinien istnieć. Dlaczego miałbym go sprzedawać czy zamieniać na nowszy skoro jakość jest wystarczająca a jedyny problem to pojemność karty pamięci!?

Ze względu na postęp technologiczny i nieopłacalność utrzymywania produkcji i wsparcia starych modeli?

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Zgadzam się, że w okresie produkcji / sprzedaży był to bardzo dobry model. Cała seria „F” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aparaty głównie kierowane były do amatorów / pasjonatów fotografii, ale niekiedy używano ich do pracy zawodowej. Niestety nie zawsze można „rozszerzyć” możliwości aparatu poprzez zmianę oprogramowania. Po roku od ukazania się DSC-F707, został zaprezentowany niemal identyczny model DSC-F717, który przygotowany był do współpracy z kartami powyżej pojemności 128 MB. Dla starszych modeli, powstała karta o pojemności 256 MB z mechanicznym przełącznikiem na karcie, o czym już wcześniej wspomniałem.


http://img535.imageshack.us/img535/1342/msam128s2.jpg http://img32.imageshack.us/img32/3884/msa128s2ty.jpg

Jako ciekawostkę chciałbym dodać, że koszt pierwszych kart Memory Stick 128 MB, wynosił ponad 1.000 zł. :c7

Seria “F”Cyber-shot:

DSC-F505 – 1999 r.
DSC-F505v – 2000 r.
DSC-F707 – 2001 r
DSC-F717 – 2002 r.
DSC-F828 – 2003 r

Model DSC-F828, był ostatnim z tej serii. Później został zaprezentowany aparat DSC-R1, który w pewnym sensie był „pomostem” łączącym serię „F” i ... lustrzankę DSLR-A100.

DSC-R1 – 2005 r.
DSLR-A100 – 2006 r.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;