anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DAV-DZ660 i pliki avi

Mobss-----
Początkujący

DAV-DZ660 i pliki avi

Witam. Poszukuje odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Moze ktos z Uzytkownikow mial podobny problem.
Gdy odtwarzam pliki avi zapisane na DVD, nagrany film nagle sie urywa. Zupelnie tak, jakby kino odczytywalo, ze dlugoc pliku jest inna niz w rzeczywisosci i nagle zakanczalo odczyt. Dzieje sie tak tylko i wylacznie z plikami, ktorych calkowita dluosc wynosi ponad dwie godziny. Wyjecie plyty i ponowny rozruch nic nie pomaga. Jeden okreslony plik urywa sie zawsze w tym samym momencie (np. film trwajacy 2h27min zawsze urywa sie na 1h43min i cos tam sekund... inny trwajacy ponad 2h30min "konczyl sie" po ok 2h13min).
Nie mam zbyt wiele takich pliko, ale nie bede ukrywal ze to dosc irytujace. Musze podkreslic, ze na komputerze, czy PS3 wszytsko jest idealnie (no moze procz dzwieku na PS3, ale to inna bajka).
Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam forumowiczow!

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
iibbii
Początkujący

Witam,

Mam ten sam zestaw, ale nie widziałem podobnych problemów z plikami avi. Mam natomiast inny problem. Odtwarzacz źle skaluje pliki wideo .avi, tzn. traktuje je jak płyty DVD. W DVD dla formatu obrazu 16:9 rozdzielczość jest 720x576 (co daje 16:12.8), dlatego obraz musi być trochę "spłaszczony". Dla plików avi nie ma potrzeby takiego skalowania (rozdzielczość dla formatu 16:9 to 720x400), ale mimo to zestaw "spłaszcza" obraz z pliku avi. Powoduje to, że napisy wyświetlane są w obszarze, który w takim wypadku jest czarnym paskiem, przez co skalowanie na poziomie telewizora usuwa te napisy poza widoczny fragment.

Konfiguracja to DAV-DZ660 podłączone kablem HDMI do telewizora Panasonic TX-P42S10E. W odtwarzaczu ustawiłem proporcje obrazu w telewizorze na 16:9.

Nie wiem, czy to problem konfiguracji, czy raczej błąd w firmware.

Pozdrawiam,
IIBBII

profile.country.pl_PL.title
shaker82
Początkujący

Witam.
U mnie też się tak dzieje, ale ja na razie miałem tak tylko z 2 plikami i w obu przypadkach resetowało się to raczej na samym początku odtwarzanego filmu. Zacząłem czytać instrukcję obsługi i wyczytałem m.in. że : dvd nie czyta plików avi, które zostały stworzone z dwóch odrębnych plików avi połączonych w jeden plik, jak również, że nie czyta plików avi o wielkości powyżej 2 GB. Może też nie odtworzyć divX dłuższego niż 3 godziny. Masz to dokładnie opisane na stronie 50 instrukcji (tej papierowej).
Właśnie tak oglądałem te nowe modele bo i tak będę chciał kupić odtwarzacz BluRay jak będę miał kasę (tylko kiedy to będzie heh) i mam na oku BDV-E800W. W moim kinie wkurza mnie to, ze od niedawna nowe tv jak i kina czytają DivX prosto z USB, mój tv to KDL32W4210, który tej opcji nie posiada tak samo jak obecne kino, o którym mowa wyżej. Do tego wkurza mnie też subwoofer bo jest za słaby - ma 140 W około, a w tych nowszych jest 280W na wyjściu z jednostki sterującej. Zauważyłem natomiast, że nagrałem już 3 razy zdjęcia w formacie JPEG na płytę i nie działały ponieważ trzeba nagrywać jakoś tam, muszę się jeszcze temu dokładniej przyjrzeć. Zestaw kupowałem 18.12.2008 bo jak zawsze byłem niecierpliwy, teraz mam za swoje :)
Pozdrawiam.