anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia w Sony_DSC_H3

skkyter
Początkujący

Zdjęcia w Sony_DSC_H3

Witam. Posiadam aparat cyfrowy Sony DSC_H3. Mam zapytanie, dotyczące robienia zdjęć, ludzią. Jak ustawić aparat, czyli "Focus" itd. żeby otrzymać takie zdjęcie:

http://pu.i.wp.pl/?k=MzA3Mzg0NTYsNzM3Nz ... C_0010.JPG

Czyli żeby twarz była wyostrzona, a reszta zamazana. Z góry dziękuje za odpowiedź.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

To co chcesz uzyskać to mała głębia ostrości. Zdecydowanie łatwiej taki efekt uzyskać lustrzanką z podpiętym np. teleobiektywem. Nie mniej jednak możesz próbować zrobić to swoim aparatem w ten sposób:
tryb "Miękkie ujęcie", zrobić dużego zooma (maksymalna ogniskowa), podejść jak najbliżej osoby (na tyle by kadr był wg Ciebie ok) i zrób zdjęcie.

możesz też spróbować w trybie manualnym ustawić najmniejszą wartość przysłony (jak to zrobić opisano w instrukcji na stronie 33 - dodałem tą stronę w załączniku), następnie jak wyżej, czyli duży zoom i w miarę możliwość zrobić zdjęcie z bliska.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
skkyter
Początkujący

kris napisał(a):

tryb "Miękkie ujęcie", zrobić dużego zooma (maksymalna ogniskowa), podejść jak najbliżej osoby (na tyle by kadr był wg Ciebie ok) i zrób zdjęcie.



Dzięki wielkie. Zrobiłem, tak jak powiedziałeś, tylko jeszcze w ustawieniach ustawiłem na TeleObiektyw. I wychodzi ten efekt co chciałem. Jeszcze raz dzięki wielkie. :)