anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony H-50 problem z zdjęciami w pomieszczeniu

bociek_krakow
Początkujący

Sony H-50 problem z zdjęciami w pomieszczeniu

Witajcie.
Przeszukałem forum jednak nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Zacząłem się bawić w fotografię- właściwie uczyć.
Znajomy zawodowy fotograf polecił na początek H50.
Ale niestety nie wychodzą mi zdjęcia w pomieszczeniach przy świetle żarówkowym-zwłaszcza jak ktoś się rusza (np. na weselu)
Próbowałem różnych ustawień i niestety.
Czy możecie podać jakieś optymalne ustawienia do tego typu zdjęć?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Jeżeli możesz, to wstaw 2,3 zdjęcia, które według Twojej oceny są nieudane. W ten sposób wszystkim będzie łatwiej pomóc Tobie.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
ripride
Początkujący

w pomieszczeniach zwykle nie ma tyle światła co na zewnątrz więc znacznie zwiększa się ryzyko wykonania poruszonego zdjęcia. możesz podbić ISO (ale z tym ostrożnie), zapalić więcej żarówek lub skorzystać z wbudowanej lampy. ewentualnie korzystać ze statywu. no i warto zmienić balans bieli na żarowy co by zdjęcia zbyt pomarańczowe nie wychodziły. no ale najważniejsze zawsze patrzeć na czas otwarcia migawki - po iluś tam próbach będziesz w stanie ocenić czy określony czas jest właściwy do wykonania nieporuszonego zdjęcia/zamrożenia ruchu przy określonych warunkach.

pzdr.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

Na weselach ludzie dużo sie ruszają więc statyw mało pomoże.
Co do balansu bieli to zawsze można użyć specyficznego - "Jednym dotk." (ten myk żeby 'pokazać' aparatowi co jest białe).
Po podwyższaniu ISO są spore szumy ale na weselach to najlepsze rozwiązanie, może być też lampa ale osobiście nie lubie jej używać.
Jak ripride wspomniał. Używaj na początek opcji S i patrzaj jak co sie rozmazuje lub zatrzymuje przy konkretnych czasach otwarcia.
Pozdrawiam i powodzenia :rolling_eyes:

bociek_krakow
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź. Wklejam przykładowe zdjęcia.
Pierwsze zdjęcie jest z koncertu U2 a dwa pozostałe z wesela

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

ja bym to zrobił tak: W zdjęciach weselnych inny balans bieli, a we wszystkich zmniejszył czas ekspozycji i zwiększył przesłonę (np w trybie S ustawić naświetlanie ręcznie lub w A zmniejszyć wartość przysłony na max)). Jest wysoka czułość iso więc możesz podkręcić maksymalnie czułość (nie wiem czy wiele by da) i robić zdjęcia z lampą błyskową.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mas0n napisał(a):

i robić zdjęcia z lampą błyskową.


no właśnie. To jest dość dziwne, żeby w ciemnych warunkach próbować robić zdjęcia bez lampy.
Dodam, że wiele zdjęć na weselu (95%) robię z użyciem lampy błyskowej, mimo tego,że używam iso800-1600 i bardzo jasnych obiektywów (f/1.4).

bociek_krakow musisz pamiętać, że fotografia to rejestrowanie światła, a jeśli tego światła nie ma to Ty musisz zadbać by dostarczyć go więcej ;)

ja oprócz tego, że użyłbym lampy, podniósł wartość ISO, fotografował bym w trybie A, na najmniejszym "zoomie" i na najmniejszej wartości przysłony (max otwarta) czyli 2.7.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer