anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Cyber-shot DSC T500

profile.country.pl_PL.title
xmalpa18
Początkujący

Sony Cyber-shot DSC T500

Witam wszystkich, zakladajac ten temat chcialbym abyscie sie wypowiedzieli na temat owego aparaciku. Posiadam taki i chcialbym wymienic uwagami na temat modelu T5OO.

10 ODPOW. 10
3298-----
Początkujący

Aparat jest super kupiłem go niedawno.
Długo wybierałem który model kupić, ale w końcu zdecydowałem się na T500.
Zdjęcia robi świetne z tego co trochę zrobiłem.
Ostrezdjęcia, naturalne barwy, dobry zoom.
Tylko mam problem z nagrywaniem video.
W wewnętrznej pamięci niewiele się da nagrać.
Lecz jak mam włożoną kartę Memeory Stick Pro Duo 8 GB,
to wyskakuje komunikat Brak miejsca na karcie Memory Stick.
Zmieniałem katalogi, tworzyłem nowe, ale dalej to samo.
Może się to gdzieś zmienia ale nie doszukałem się jeszcze gdzie.
Próbowałem na kartach 32 MB, 2 GB i za każdym razem to samo.
Ktoś spotkał się z takim przypadkiem

profile.country.pl_PL.title
xmalpa18
Początkujący

Stary mialem dokladnie to samo ! karte masz nie orginalna :P ja tez tak wlaczylem kupilem na ebay podjebke 8 giga zapomnij :D tanio bo tanio ale nic z tego ! poszedlem kupilem scan disca ta taka malutka mikro ale byla razem z tym korektorem pyk pyk i poszlo ! tam w intrukcji obslugi masz napisane ze tez nie wszystkie karty 8 gigowe on bierze m2 m1 musisz poczytac !
Natomiast powiedz mi jak u ciebie jest z bateria ??? bo u mnie kiepsko !

daj znac na gg 1238480

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

t500 jest generalnie dobrze wykonany z małymi zastrzezeniami

manetka zoomu oraz zapinka klapki na baterie są strasznie tandetne. Nie wróżę tym elementom długiej zywotnosci. Kiespki czas pracy aparatu na akumulatorze - szczegollnie w trybie filmowym - zwiazany jest z wiekszym poborem pradu w tym trybie spowodowanym pracą encodera avchd

Najwazniejszą wadą T500 jest jednak...akumulator. Mało kto wie że obecnie uzywane akumulatory w serii T mają BARDZO MAŁĄ pojemność która wynosi ledwie 2.4 Wh podczas gdy w starszych modelach stosowano akumulatory o blisko dwukrotnie wiekszej pojemnosci /np-fr1 miał 4.4 Wh/ Pomijam juz kwestie zwiazane z faktem stosowania przez sony akumulatorów bez funkcji InfoLithium w zestawach sprzedażowych...

2 lata temu pojechałem na urop z aparatem T30 - miałem ze sobą 2 akumulatory NP-FR1
Z aparatu korzystałem przez tydzien /600 zdjęć + kilka filmików/ - razem 1.6 GB danych
Miałem ze sobą łądowarkę ale...jak się okazało - była niepotrzebna
Podobne możliwości przy T500 da dopiero zestaw - uwaga - 4 akumulatorów !

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Faktycznie akumulator standardowy NP BD1 jest slabiutki :smileyevil:
W ogole jakos nieregularnie sie rozladowuje-raz sa 4/4 kreski akumulatora a za chwile juz 3 lub 2 kreski.
Ja bardzo rzadko korzystam z aparatu i wiekszosc czasu akumulator spedza w dolaczonej standardowo plastikowej "walizeczce" ale i tak wydaje mi sie ze tej klasy akumulator i to w dodatku firmy SONY powinien dluzej wytrzymac.
Czy ma ktos moze akumulator NP FD1???
Jesli tak to czy jest on duzo wydajniejszy od standardowego NP BD1 :question:
Bo przymierzam sie powaznie do jego zakupu :smileytwisted:

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

ten accu ma tą samą- dziadowską pojemność
jedyna różnica to InfoLithum czyli podawanie czasu oprócz kreseczek- co i tak działa tak że "pożal się Boże" /mam z ta technologią kontakt od 10 lat/

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Jaki akumulator warto kupic do T500 zeby byl jak najbardziej wydajny i jednoczesnie nie kosztowal 50% ceny aparatu :question:
Czy jest w ogole taki do kupienia :question:
I w ogole jakie typy akumulatorow obsluguje T500 i ktory z nich jest najwydajniejszy :question:

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

akumulator kosztuje 150zl to nie jest 50% :)

profile.country.pl_PL.title
kxg0748
Początkujący

Ale ktory :question:

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

jak to który- oryginalny
dostepny jest tylko jeden model