anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z H9

arturk24kk
Początkujący

Problem z H9

Kupiłem ostatnio na allegro Sony H9 super aparat ale jednak jest wadliwy sprzedawca poweidział że sprawny w 100 % a tu jednak obraz na wyświetlaczu drga na boki i z aparatu wydobywa sie dziwny dzwięk zdjęcia jeszcze jako tako robi ale rozumiem ze nie powinien pierdziec ani prychac , prosze o porade :)

12 ODPOW. 12
Creatoor
Początkujący

Od osoby prywatnej czy firmy?

arturk24kk
Początkujący

od osoby prywatnej która jak widze po allegro sprzedaje aparaty ... oni zwalają winę na firme kurierska ale cos nie wydaje mi sie czasem aparat działa normalnie czyli na ekranie chodzi wszystko dobrze ale nie wiem co sprawia ze zaczyna zaraz zgrzytac i obraz lata na lewo i prawo

Creatoor
Początkujący

Chwilę działa, chwilę nie... Gdyby był to kierunkowskaz to wszystko dobrze, ale tak należy przyjąć, że jest wadliwy. Niestety niewiele teraz zrobisz. Jeśli nie sprawdziłeś sprzętu przy kurierze to pozamiatane. W przypadku transakcji zawartych z osobami prywatnymi nie chronią Cię też prawa konsumenckie. A kiedy kupiłeś sprzęt? A właściwie kiedy go dostałeś?

arturk24kk
Początkujący

sprzet kupiłem w poprzednią sobote a wczoraj dostałem o 17 ale nie włączałem go bo wiadomo że jest zimno i poczekałem az będzie już gotowy czyli w tem pokojowej, o 19 go sprawdzałem i od razu zadzwoniłem do sprzedającego, osoba ta stwierdziła że aparat był sprawny i podczas przesyłki musiał ulec uszkodzeniu niby przesyłka była ubezpieczona wiec niby kurier ma się do mnie zgłosic

Creatoor
Początkujący

Zasada jest taka: towar nie sprawdzony przy kurierze nie podlega reklamacji w tejże firmie. To, że był ubezpieczony nie ma znaczenia.
Jeśli paczka z zewnątrz wygląda w porządku:
1. Płacę za pobranie i kwituję kurierowi odbiór paczki.
2. W jego obecności otwieram paczkę i sprawdzam czy wszystko jest ok.
3. Jeśli towar jest uszkodzony wypisuję protokół szkody z kurierem.
Nie ma trzech kroków nie ma reklamacji.

arturk24kk
Początkujący

aha ;/
hm no ale czasem cięzko jest stwierdzić usterne na pierwszy żut oka tzn kupuje dysk twardy i może on wyglądac z zewnątrz idealnie ale może byc uszkodzony a wątpie czy kurier będize czekał az zrobie skanowanie dysku itp , wczoraj dokładnie to moja mama odebrała aparat gosc przyjechał zostawił i tyle .
w takim bądz razie będe dochodził roszczeń od sprzedającego , albo zwrot gotówki albo bynajmniej czesciowy zwrot gotówki na eaentualna naprawę choc pewnie takich rzeczy się nie naprawia

Creatoor
Początkujący

arturk24kk napisał(a):

w takim bądz razie będe dochodził roszczeń od sprzedającego , albo zwrot gotówki albo bynajmniej czesciowy zwrot gotówki na eaentualna naprawę choc pewnie takich rzeczy się nie naprawia


Będzie to bardzo ciężkie, ale życzę powodzenia. Jeśli to cwaniak to bez dochodzenia na drodze cywilno prawnej się nie obędzie.

arturk24kk
Początkujący

a nie wiadomo co to może byc ??? może da się to naprawić jakims sposobem ???

Creatoor
Początkujący

Spotkałem się z podobną sytuacją w H-2. Uszkodzony był jakiś element odpowiadający za wysuwanie obiektywu. Naprawa się nie opłacała i sprzedałem na części. NIE TWIERDZĘ JEDNAK ŻE TO JEST TO SAMO.

PS. Masz możne nr aukcji