anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem Sony Dsc H1

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Problem Sony Dsc H1

Witam, mam taki problem:
Mam w aparacie (Sony CyberShot dsc h1) karte pamięci 512mb, ale niestety mogę zrobić jedynie kilkanaście zdjęć. Podejrzewam, że aparat zapisuje mi zdjęcia jedynie na pamięci wewnętrznej (32mb). Karta nie jest raczej popsuta, bo wsadzałam również karte 2gb (która działa na innym aparacie Sony) ale jest tak samo. Czy to możliwe, że w ustawieniach jest coś naprzestawiane? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

oto aparat: http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-h1

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zacznijmy od zlokalizowania przełącznika. Powinien być w tym miejscu gdzie na rysunku. Następnie paznokciem przesunąć w lewo. Powodzenia

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

No właśnie w tym problem że przełącznika nie ma.
W załączniku daję zdjęcie adaptera i karty pamięci.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Zacznijmy od zlokalizowania przełącznika.


Takie przełączniki dostępne są w kartach Memory Stick i Memory Stick PRO . ewussxp używa karty Memory Stick PRO Duo wraz z adapterem MS DUO W tych "przejściówkach nie ma takiego przełącznika. Mam taki adapter (oryginał i zamiennik) i nic takiego tam nie ma. Skoro aparat nie widzi kart pamięci to proponuję wyczyścić styki na karcie i na adapterze.
Karta Memory Stick:memory_stick.jpg

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Spróbowałbym jeszcze inicjalizacji aparatu opisanej na stronie 62-63.
Można też spróbować sformatować kartę pamięci w aparacie 59.
No i możliwość o której pisał anicilop, czyli wyczyszczenie styków karty i adaptera.

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

No to chyba mam spory problem.
Sformatowałam kartę, zrobiłam inicjalizację aparatu(wszystko zgodnie z instrukcją)- dalej nic.
Styki są czyściutkie- więc to nie od tego.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Rozumiem że kartę formatowałaś w aparacie. A próbowałaś stworzyć nowy folder? Tak jak jest to opisane w instrukcji przy formatowaniu?

ewussxp napisał(a):

Styki są czyściutkie- więc to nie od tego.

Mimo wszystko spróbuj je przeczyścić.
Szczerze mówiąc trochę mi się pomysły kończą, więc jak nic nie pomoże to pozostaje kontakt z serwisem. A sprawdzałaś tą kartę 512 w innym aparacie?

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Nie próbowałam, bo właśnie tam nie mam nic takiego jak "Create REC".
Tak, formatowałam kartę w aparacie. Sprawdzałam ją w innym aparacie i tam działa.

W takim razie czym mogę przeczyścić te styki? (wolę zapytać żeby czegoś nie popsuć)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Najlepiej to wacikiem nasączonym alkoholem.

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

ok, dzieki.
Spróbuje później, bo może to przez to:
Przed chwilą podłączyłam aparat do komputera i gdy chcę usunąć zdjęcia pojawia się komunikat "Nie można usunąć DSC00054: Dysk jest chroniony przed zapisem. Usuń ochronę przed zapisem lub użyj innego dysku". Co zrobić?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zdjęcia które wykonałaś, mogą być zabezpieczone w aparacie. Jak blokować/odblokować zdjęcie jest napisane w instrukcji na str. 45. Chyba że ta karta ma jakiś przełącznik, który ją chroni przed zapisem/skasowaniem.

Ewentualnie ta karta Sandiska nie jest kompatybilna z aparatem - jest to seria gaming.
A ta karta 512 to jakiego producenta i jakiego typu?