anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc przy DSC-S930

damiankasp
Początkujący

Pomoc przy DSC-S930

Witam Was serdecznie.
Kupiłem sobie jakiś czas temu aparat DSC-S930 i powiem Wam,że albo coś mam źle ustawione albo po prostu ten aparat nadaje się do wymiany.
Ustawiam jakość zdjęcia jako największa a jakość zdjęcia daje sobie dużo do życzenia(choć mam kupioną kartę 4GB), mając aparat w telefonie komórkowym jestem w stanie zrobić lepszej jakości zdjęcie niż tym aparatem.
Moja przygoda z fotografią dopiero się rozpoczyna ale myślałem ,że ten aparat spełni jakieś moje oczekiwania lecz całkowicie się rozczarowałem , dlatego tutaj zawitałem by uzyskać pomocy od doświadczonych ludzi.
Także jeśli macie jakieś propozycje lub też pomysły by poprawić jakoś wykonywania tych zdjęć to proszę o kontakt bo naprawdę na tym mi zależy.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na początek próbuj w trybie AUTO i pamiętaj aby lampa była włączona.
I pamiętaj o ustawieniu ostrości. Jak to się robi - strona 11 instrukcji.
Powinno być dobrze.
Na Twoim zdjęciu wygląda, jakby aparat w ogóle ostrości nie ustawił. Czy wszystko zrobiłeś tak, jak w instrukcji?

------------------------------
fotoamator
damiankasp
Początkujący

no właśnie próbowałem w auto z lampą to zdjęcia wychodziły takie strasznie nasycone żółtym kolorem i w ogóle nie było takich normalnych kolorów

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A jak masz ustawiony WB (balans bieli)?

Jeśli się bawiłeś aparatem i poprzestawiałeś i nie wiesz co, zawsze można powrócić do fabrycznych ustawień (Reset). W menu/ Nastawienia/Główne nastawienia/ Inicjalizuj. Ustawi aparat w pozycji wyjściowej. I można próbowac od nowa.
Jak masz zbyt żółte zdjęcie - jesteś pewien, że lampa błyska? I WB masz na auto?
Żółte bywa, gdy masz ustawiony WB na błysk lub jarzeniówki lub światło dzienne, a robisz przy zwykłych żarówkach.

------------------------------
fotoamator
damiankasp
Początkujący

tak wszystko mam na auto i dlatego tak wypytuje bo może być jakaś wada fabryczna albo coś w tym rodzaju z tym aparatem.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jak wszystko robisz wg instrukcji, to powinno być dobrze. Jak robisz i jesteś tego pewien, a jest zdecydowanie źle, to może (w zależności od daty zakupu): 1) do sklepu i sprawdzić inny egzemplarz + ew. wymiana; 2) do serwisu .

Pozostaje jeszcze kontakt bezpośredni z kimś doświadczonym. Przez internet trudno sprawdzić wszystko i dobrze doradzić. Stąd moje odwołania do instrukcji obsługi. Najlepiej zacząć od porównania z innym egzemplarzem tego modelu.

------------------------------
fotoamator
damiankasp
Początkujący

Fajnie, dziękuję bardzo i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :)