anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc przy DSC-S930

damiankasp
Początkujący

Pomoc przy DSC-S930

Witam Was serdecznie.
Kupiłem sobie jakiś czas temu aparat DSC-S930 i powiem Wam,że albo coś mam źle ustawione albo po prostu ten aparat nadaje się do wymiany.
Ustawiam jakość zdjęcia jako największa a jakość zdjęcia daje sobie dużo do życzenia(choć mam kupioną kartę 4GB), mając aparat w telefonie komórkowym jestem w stanie zrobić lepszej jakości zdjęcie niż tym aparatem.
Moja przygoda z fotografią dopiero się rozpoczyna ale myślałem ,że ten aparat spełni jakieś moje oczekiwania lecz całkowicie się rozczarowałem , dlatego tutaj zawitałem by uzyskać pomocy od doświadczonych ludzi.
Także jeśli macie jakieś propozycje lub też pomysły by poprawić jakoś wykonywania tych zdjęć to proszę o kontakt bo naprawdę na tym mi zależy.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Co ma wielkość karty do jakości zdjęć?
Co rozumiesz pod Ustawiam jakość zdjęcia jako największa

?
Wstaw może jakieś przykładowe zdjęcie. Nie mając aparatu w ręce trudno coś poradzić.
Może masz po prostu brudny obiektyw?

------------------------------
fotoamator
damiankasp
Początkujący

Tak tylko napisałem z tą pojemnością
Chodziło mi o jakość zdjęcia :
ustawiłem na 10M (dla druków maks A3+)
Być może ja mam źle ustawiony ten aparat ale zrobiłem to zdjęcie na automacie.
Bo mi się wydaje, że jeśli aparat jest ustawiony na automacie to powinien jakoś ładnie ostrość i kolor ustawić sobie sam a te zdjęcie pozostaje sobie dużo do życzenia.

oldguest
Początkujący

Za mało światła (duże ISO + długi czas naświetlania ustawił aparat, do tego bez flasha, możliwe że AF nie trafił). Proszę spróbować zrobić zdjęcie na zewnątrz gdzie jest dużo światła lub włączyć lampę błyskową. W takich warunkach nawet część lustrzanek zrobi podobne zdjęcie.

damiankasp
Początkujący

Ale to było właśnie robione na automacie i lampa mi zadziałała, powiem Wam,że miałęm wcześniej samsunga co miał 7 mln i o wiele lepsze zdjęcia jakościowo robił co ten który ma 10mln . a jeśli chodzi o ISO to mam ustawione na auto

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

miliony pikseli NIE SĄ wyznacznikiem jakości aparatu, a jedynie rozmiaru zdjęcia.
a co do samego zdjęcia - bez lampy ani rusz ! Takie warunki są trudne dla lustrzanek, a co dopiero dla aparatu kompaktowego ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
damiankasp
Początkujący

No dobrze, czyli wynika to ,że ten aparat nie jest za dobrym aparatem? po prostu chciałem mały aparacik co robiłby przyzwoite zdjęcia i dlatego mi w sklepie polecono ten aparat.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

powiem tak: nie została włączona lampa błyskowa, więc wina leży po Twojej stronie. To Ty jesteś operatorem aparatu. Ja rozumiem, że wymagasz: "nacisnąć przycisk, cyk i cieszyć się fajnym zdjęciem". Ale są sytuacje "ekstremalne" - trudne warunki oświetleniowe to problem dla każdego aparatu.
Polecam w takich sytuacjach po prostu włączyć lampę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

damiankasp napisał(a):

Ale to było właśnie robione na automacie i lampa mi zadziałała, powiem Wam,że miałęm wcześniej samsunga co miał 7 mln i o wiele lepsze zdjęcia jakościowo robił co ten który ma 10mln . a jeśli chodzi o ISO to mam ustawione na auto


Nie masz racji - lampa była wyłączona. Stąd długi czas naświetlania (1/8 sekundy - prawie zawze będzie poruszone lekko + wysokie ISO 400) i - zapewne - brak ostrości. Obiektyw zakładam, masz czysty?

------------------------------
fotoamator
damiankasp
Początkujący

Ja to rozumiem , ja się na tym nie znam i dlatego tutaj się znalazłem, ale to mam jeszcze jedną prośbę:
Chodzi mi o to by ktoś mi pomógł dobrze ten aparat ustawić by przy sztucznym oświetleniu zrobić jakieś ładnej jakości zdjęcie. Chodzi mi głównie o to czy używać automatu czy jakiś innych ustawień, jak dobrze ustawić ISO itd ?
Z góry dziękuję i przepraszam za mało profesjonalne pytania.