anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który aparat z Serii W jest lepszy?

dan_ns
Początkujący

Który aparat z Serii W jest lepszy?

Mam pytanko w sprawie aparatów Cyber-shot z serii W

Interesuja mnie modele DSC-WX1 i DSC-W390. Ktory z nich jest lepszy?

Bardzo prosze o szybka odpowiedz. Jestem na kupnie aparatu tego producenta i nie wiem co mam robic. Brac WX1 czy poczekać na W390

Z gory dziekuje za pomoc

8 ODPOW. 8
profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

http://www.sony.pl/product/dsc-w-series ... nicalSpecs
http://www.sony.pl/product/dsc-w-series ... lspecs#tab
prosze. o to specyfikacje. możesz porównać :P
Oba mają chyba tą samą optyke
wx - 1 ma lepszą matryce
w390 ma więcej MPix

dan_ns
Początkujący

Tylko ze WX1 ma przetwornik Exmor a W390 nie.
A ktory bedzie lepiej robic zdjecia?

oldguest
Początkujący

Stawiam na WX1, ale nie widziałem tych nowych (zresztą to chyba nie taka bliska przyszłość żeby trafiły fizycznie do sprzedaży)

ripride
Początkujący

jeśli jesteś pstrykaczem point n' shoot nie ma sensu przepłacać za WX1 czy W390 a wystarczy W290, choć rzeczywiście WX1 lepszym sprzętem jest.

franek-----
Początkujący

ripride napisał(a):

jeśli jesteś pstrykaczem point n' shot nie ma sensu przepłacać za WX1 czy W390 a wystarczy W290, choć rzeczywiście WX1 lepszym sprzętem jest.



Nie ma po co przepłacać za samochód segmentu C/D przecież maluchem też zajedziesz. Nie należy też płacić za dodatkowe wyposażenie bez klimatyzacji też się da jechać. Ale może damy zdecydować koledze czy chce dopłacić za lepszy sprzęt? A różnica szczególnie jak jest ciemniej albo jeśli musimy skorzystać z szerszego kąta jest ZNACZNA nawet dla amatora.

ripride
Początkujący

franek napisał(a):

A różnica szczególnie jak jest ciemniej albo jeśli musimy skorzystać z szerszego kąta jest ZNACZNA nawet dla amatora.



nie wiem czy jest znaczna dla amatora bo jak przeglądałem niedawno amazona w kategorii aparaty kompaktowe rekordy popularności bije nikon coolpix z najkrótsza ogniskowa... 41 mm. brakiem światła amator raczej tez się nie przejmuje bo pstryka na auto gdzie lapma odpala sama gdy trzeba.

no a jeśli kolega dan_ns nie jest jednym z TYCH amatorów to powinien zainteresować się HX5 albo HX1 skoro jest zdecydowany na sony.

franek-----
Początkujący

ripride napisał(a):

nie wiem czy jest znaczna dla amatora bo jak przeglądałem niedawno amazona w kategorii aparaty kompaktowe rekordy popularności bije nikon coolpix z najkrótsza ogniskowa... 41 mm. brakiem światła amator raczej tez się nie przejmuje bo pstryka na auto gdzie lapma odpala sama gdy trzeba.



Po pierwsze kolega nie zapytał czy warto tylko który lepszy. Nie starał bym się po kilku zdaniach oceniać kogoś czy ktoś jest amatorem czy nie. A to co przytoczyłeś mówi o tym na co zwracają uwagę konsumenci a nie na to co im się faktycznie przyda/potrzebne. Inaczej mówiąc ktoś może nie wiedzieć dlaczego WX1 jest lepsze ale w takich sytuacjach jak podałem zrobi po prostu lepsze zdjęcie lub będzie można dane zdjęcie po prostu zrobić (jeśli nie będzie się już gdzie cofnąć a ludzi przy stole dużo).

ripride napisał(a):

zainteresować się HX5 albo HX1



HX1 to inna wielkość. A wcale wielkość aparatu nie mówi o tym jakie zdjęcie zrobi... Szczególnie że przetwornik lepszy w WX1, a optyka podobna (chodź pewnie mniej zniekształceń i aberracji w WX1)
HX5 jeszcze nie w sprzedaży po za tym tez większy.

ripride
Początkujący

franek napisał(a):


HX5 jeszcze nie w sprzedaży po za tym tez większy.



W390 tez jeszcze nie ma w sprzedaży, a mimo to kolega jest w stanie na niego poczekać (jak wynika z pierwszego posta). HX5 owszem większy, ale wciąż kompaktowy, kieszonkowy i wydaje się, że najlepszy z obecnej oferty sony. a skoro dan_ns...

"nie zapytał czy warto tylko który lepszy"

...powinien brać pod uwagę również ten model zwłaszcza, że to nowość i mógł o niej jeszcze nie słyszeć.

pzdr.