anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX1 CZY HX5V

profile.country.pl_PL.title
marcin6622
Początkujący

HX1 CZY HX5V

Witam,
jestem tu nowy i proszę o doradzenie mi który aparat waszym zdaniem wybrać. Pozdrawiam

34 ODPOW. 34
oldguest
Początkujący

Witam serdecznie! HX1 miałem a na HX5 poluje. HX5 rożni się od HX1 jedynie lepsza matrycę udoskonalonym trybem panoramy oraz GPS oraz pełnym trybem Full HD aha i HX5 nie ma uchylnego ekranu który jest bardzo przydatnym rozwiązaniem i ma 2x (10x VS 20x) mniejszy zoom. Wszystko zależny od twoich preferencji, jeżeli wolisz trzymać coś co czujesz polecam HX1 i potrzebujesz zoomu 20x, ja jednak potrzebuje czegoś w kieszeń wiec HX5. Jeżeli nie potrzebujesz GPS'a w aparacie w sumie nie ma różnicy co kupisz i do tego nie potrzebujesz aż tak dużego zoomu. Choć wziął bym HX5 :c22 Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
marcin6622
Początkujący

Znaczy tak jestem amatorem wiec szukam uniwersalngo rozwiązania ale bardziej niz na nagrywaniu zalezy mi na zdjęciach, czyli HX5 bedzie robila lepsze zdjecia tak?

oldguest
Początkujący

W zasadzie tak! Ale by się najlepiej o tym przekonać należało by porównać zdjęcia zrobione HX1 i HX5. W necie jakoś jeszcze nie widziałem porównań itp, ale sam jestem bardzo ciekaw czym dokładnie różnią się oba sensory jak przekłada się na jakość zdjęć.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

Nie byłbym pewien czy hx5 będzie robić lepsze zdjęcia. hx5 ma lepszą matryce ale ciemniejszy obiektyw.

profile.country.pl_PL.title
marcin6622
Początkujący

Hmm... A co to znaczy?

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

Tu masz info co to przesłona i do czego służy: http://www.fotografuj.pl/Article/Przysl ... lony/id/78
No i w HX - 5 masz wartość przesłony F 3,5 – 5,5
A w HX1 F: 2,8 – 5,2

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

mas0n napisał(a):

hx5 ma lepszą matryce ale ciemniejszy obiektyw.


Należy zaznaczyć, że przewaga matrycy HX5 w rzeczywistości nie jest aż tak kolosalna w stosunku do tej z HX1 i trzeba koniecznie podkreślić, że jeśli gdzieś mamy zobaczyć różnicę, to na praktycznie tylko na wyższych czułościach ISO.

Myślę, że te opinie o "lepszości" wzięły się z ekscytacji nowym sensorem Exmor R w aparatach cybershot, a który wcześniej znany był z kamer.

Szczerze mówiąc oba modele są bardzo dobre i najważniejszą kwestią powinna stać się ergonomia i przeznaczenie. Jakość obrazu oba generują na bardzo wysokim poziomie.
HX-5 widzi troszkę "szerzej", ale nie ma takiego zooma jak HX-1 - nie uzyskasz nim więc imponujących powiększeń. Ja bym wybrał dla siebie z tej dwójki mimo wszystko HX-5 - bo jest malutki, lekki, kręci kapitalnej jakości video no i ma GPS - bajer, który bardzo się przydaje.

PS.
Z tą jasnością obiektywu - różnica naprawdę jest pomijalna, szczególnie dla osób korzystających z trybów automatycznych ;)

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

Lajam napisał(a):


Szczerze mówiąc oba modele są bardzo dobre i najważniejszą kwestią powinna stać się ergonomia i przeznaczenie. Jakość obrazu oba generują na bardzo wysokim poziomie.
HX-5 widzi troszkę "szerzej", ale nie ma takiego zooma jak HX-1 - nie uzyskasz nim więc imponujących powiększeń. Ja bym wybrał dla siebie z tej dwójki mimo wszystko HX-5 - bo jest malutki, lekki, kręci kapitalnej jakości video no i ma GPS - bajer, który bardzo się przydaje.

PS.
Z tą jasnością obiektywu - różnica naprawdę jest pomijalna, szczególnie dla osób korzystających z trybów automatycznych ;)



Nawet automat wykorzystuje F 2.8 ;) ale... może i jest ciemniejszy obiektyw ale jak wspomniałeś na wysokim ISO będzie lepszy, dlatego nie mam pojęcia który będzie lepsze zdjęcia robić.
ja wybrałbym HX 1 ze względu na zoom i F ale póki co wystarczy mi h - 50 więc będę jeszcze czekać na coś nowszego (mam nadzieje że jeszcze lepszego :D )
IMO dla zwykłego amatora oba będą robić kapitalne fotki.
Zgodze sie z Tobą że lepszy jest hx 5 własnie ze względu na wielkość i te bajery... a i cena (teraz ~ 300zł tańszy)

profile.country.pl_PL.title
marcin6622
Początkujący

Hmm... A pomijając cene, wielkość i GPS? Szczerze mówiąc jeśli chodzi o wygląd bardziej mi się podoba HX1 ;d ?
A i Pytanie, HX1 ma manualna regulację ostrości czy to dobrze?