anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX-5

ripride
Początkujący

HX-5

w zasadzie byłem już decydowany na HX5 jako wakacyjnego kieszonkowca bo parametry i mozliwosci jak na wyjazd ma idealne, ale dziwna wydala mi sie informacja ze szczegolwej specyfikacji:

Regulacja ostrości NIE
Regulacja nasycenia barw NIE
Regulacja kontrastu NIE

ktos jest w stanie potwierdzic ta informacje? przeciez sa to mozliwosci czesto dostepne w naajprostszych kompaktach, a w bardziej zaawansowanych juz obowiazkowo.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

ripride, z uzyskanych informacji wynika, że wymienione przez Ciebie funkcje nie są dostępne w modelu DSC-HX5. Niemniej pamiętajmy, że najważniejszą „rzeczą” dla aparatu fotograficznego jest ... uzyskanie wysokiej jakości zdjęć. DSC-HX5 został wyposażony w obiektyw Sony z serii „G” oraz przetwornik Exmor R™ CMOS, co w znacznym stopniu wpłynęło na poprawę rejestrowanego obrazu. Myślę, że brak tych funkcji nie powinno wpłynąć na negatywną ocenę sprzętu. Pozostaje poczekać na opinie użytkowników.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
ripride
Początkujący

... i fotki testowe.

pzdr.

ripride
Początkujący

i jeszcze jedno pytanie

Możliwości stabilizatora Super SteadyShot
NIE
Możliwość użycia stabilizatora SteadyShot
NIE
Możliwość użycia optycznego stabilizatora SteadyShot
TAK

rozumiem, ze oznacza to, iż stabiliacja jest, ale w obiektywie a nie na matrycy?

ps. na kiedy planowana jest premiera


PS2.

gdyby ktos potrzebowal znalazlem pierwszy powazniejszy tescik

http://translate.google.com/translate?j ... auto&tl=pl

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

ripride napisał(a):

i jeszcze jedno pytanie

Możliwości stabilizatora Super SteadyShot
NIE
Możliwość użycia stabilizatora SteadyShot
NIE
Możliwość użycia optycznego stabilizatora SteadyShot
TAK

rozumiem, ze oznacza to, iż stabiliacja jest, ale w obiektywie a nie na matrycy?


Tak, stabilizacja w obiektywie ( optyczna ).

ripride napisał(a):

na kiedy planowana jest premiera


Aparat powinien być dostępny w sprzedaży do końca marca 2010 r.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
Ergox-----
Początkujący

Witam, podepnę się pod temat tego ciekawego aparaciku.
Mam dwa pytania, czy aparat będzie miał ręczną regulację czasu i przysłony? ponieważ w specyfikacji jest napisane, że NIE, a na pokrętle jest dostępny tryb M. W takim razie co on oznacza?

Drugie pytanie, czy są szanse, że do aparatu będzie dedykowana przez SONY obudowa do zdjęć podwodnych do 40 m. W akcesoriach nie przewiduje się chyba do tego modelu obudowy, ale czy to się może jeszcze zmienić?

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Ergox napisał(a):

Witam, podepnę się pod temat tego ciekawego aparaciku.
Mam dwa pytania, czy aparat będzie miał ręczną regulację czasu i przysłony? ponieważ w specyfikacji jest napisane, że NIE, a na pokrętle jest dostępny tryb M. W takim razie co on oznacza?


Na stronie pojawił się błąd, dziękuje za zwrócenie uwagi. :c22
W trybie „M”, można ustawić czas i przysłonę. Regulacja przysłony możliwa jest wyłącznie w dwóch zakresach, np. przy ustawieniu na szeroki kąt widzenia, do wyboru mamy przysłonę 3.5 lub 8.0, natomiast dla maksymalnego przybliżenia optycznego ( x 10 ) zakres zmieni się odpowiednio, 5.6 oraz 13. Czas naświetlania dostępny jest w szerszym ( 48 ustawień ) zakresie, od 30 sek. do 1/1600 sek. W uzupełnieniu dodam, że ISO możemy ustawić od 125 do 3200.

Ergox napisał(a):

Drugie pytanie, czy są szanse, że do aparatu będzie dedykowana przez SONY obudowa do zdjęć podwodnych do 40 m. W akcesoriach nie przewiduje się chyba do tego modelu obudowy, ale czy to się może jeszcze zmienić?


Nie otrzymałem jeszcze szczegółowych informacji na temat dodatkowego wyposażenia przeznaczonego dla tego modelu.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
Ergox-----
Początkujący

Dziekuję za odpowiedź, mam jeszcze kilka pytań:-) :

1.) Jak długie mogą być filmiki video, ponieważ plotki mówię o max 3 min. ile w tym prawdy?
2.) Czy zna Pan powód dla którego Sony stosuje taki wyświetlacz 230 tyś ? czy to wynika z oszczędności energii czy są jakieś inne racjonalne przesłanki.
3.) Czy w trybie video można używać pełnego zakresu zoomu optycznego
4.) Jak sprawnie działa autofokus w trybie video podczas zmiany ogniskowej.

Serdecznie pozdrawiam
p.s.
D.

To fantastycznie, że jest takie forum na którym można porozmawiać z najlepiej poinformowanymi ludźmi i to jeszcze z firmy którą na prawdę lubię za porządne produkty:-) i nie jest to szeptany marketing:-)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Ergox napisał(a):

1.) Jak długie mogą być filmiki video, ponieważ plotki mówię o max 3 min. ile w tym prawdy?


DSC-HX5 umożliwia nagranie filmów z rozdzielczością 1920x1080 lub 1440x1080. Na karcie 4 GB można nagrać odpowiednio ok. 30 min dla 1920x1080 i ok. 60 min dla 1440x1080. Aparat nagrywa nieprzerwanie do zapełnienia karty.

Ergox napisał(a):

2.) Czy zna Pan powód dla którego Sony stosuje taki wyświetlacz 230 tyś ? czy to wynika z oszczędności energii czy są jakieś inne racjonalne przesłanki.


Nie znam odpowiedzi na powyższe pytanie. Mogę jedynie się domyślać, że zwiększenie ilości punktów pikseli spowodowałoby zwiększenie poboru prądu i wzrost ceny aparatu. Według mojej oceny zainstalowany w DSC-HX5 ekran LCD jest wystarczająco czytelny niezależnie od ilości światła nas otaczającego.

Ergox napisał(a):

3.) Czy w trybie video można używać pełnego zakresu zoomu optycznego


Tak, filmując można użyć zbliżenia optycznego ( x 10 ).

Ergox napisał(a):

4.) Jak sprawnie działa autofokus w trybie video podczas zmiany ogniskowej.


Nie zaobserwowałem problemów z ostrością. Podczas zbliżania aparat cały czas utrzymywał ostrość. Próby wykonałem kilkukrotnie.

DSC-HX5 niesłusznie porównywany jest niekiedy do DSC-HX1. Są to zupełnie inne aparaty. DSC-HX1 jest znacznie większy, część osób nie przekonanych do „lustrzanek”, zapewne będzie zainteresowana tym modelem. Natomiast zadaniem DSC-HX5 jest zachowanie wysokiej jakości zdjęć i niewielkich rozmiarów. Bardziej przypomina DSC-H3 :smileyarrow: . DSC-HX5 jest najmniejszy z nich, tak więc będzie mógł nam zawsze towarzyszyć.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
Ergox-----
Początkujący

Dzięki

W takim razie kolejne pytanie.
Sony stosuje np. w hx1 rozdzielczość 1440 x 1080. Czy taka rozdzielczość jest już uznawana za full hd? czy każda rozdzielczość jeśli w pionie posiada zapis 1080 jest uznawana za full hd?

Pytam o to poniewaz dotychczas myślałem, że rozdzielczosią full hd jest 1920x1080 ale widzę, że sprawa nie jest taka oczywista i jest szereg różnych opinii na temat tego gdzie "zaczyna się" full hd.