anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

firmware do T-90

fankasony
Początkujący

firmware do T-90

Posiadam aparat sony DSC T-90 zakupiony za granicą, brak w nim języka polskiego (niestety mój angielski kiepski) , w związku z tym mam pytanie ,czy istnieje możliwość aplikacji PL do tego aparatu? A jeżeli tak, to bardzo proszę o wskazówki skąd pobrać, gdzie kupić, czy w ogóle o odpowiedź na ten temat.Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie spotkałem się z możliwością zaaplikowania języka polskiego do aparatów sprzedawanych na innych niż europejski rynek (te aparaty zazwyczaj po prostu mają j. polski w menu do wyboru). Tak samo jest z lustrzankami sprowadzanymi z USA, Japonii itp.

Możesz skontaktować się w tej sprawie z serwisem i zapytać czy technicznie to jest możliwe do wykonania, ale raz - taka usługa byłaby wykonana w serwisie, dwa - na pewno nie byłaby to tania impreza.

A może po prostu usiąść na kilka godzin ze słownikiem i sobie przetłumaczyć?
Tutaj KLIK masz instrukcję w języku polskim - powinno pomóc w zrozumieniu niektórych zagadkowych haseł, funkcji itp.

Pozdrawiam,

fankasony
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli chodzi o instrukcję to już ją posiadam,dziękuję za link, ale czasem ktoś z rodziny korzysta z aparatu i zależy mi aby polecenia były w j.polskim, trochę zmartwiła mnie ta odpowiedź, tak czułam,że to nie będzie łatwe, szkoda. Ale może znajdzie się ktoś, kto wie czy w ogóle jest to możliwe zrobić z poziomu menu aparatu? Pytam,bo kupując wcześniej sony DSC T-30 w Chinach w sklepie firmowym SONY też nie było języka polskiego i dlatego pytam?Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Ten aparat na 100% ma język polski. Kuzyn zakupił za granicą i miał już wgrany język polski.
Instrukcja obsługi str: 77

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

acinloop napisał(a):

Ten aparat na 100% ma język polski. Kuzyn zakupił za granicą i miał już wgrany język polski.
Instrukcja obsługi str: 77


Jeśli kupił w Europie to j. polski powinien być.

Ale jeśli już w innej strefie np. USA/Kanada - to już nie byłbym w 100% pewien.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Kuzyn kupił w Europie, też miał problem ze znalezieniem j.pol. Ta opcja jest tam dziwnie ukryta w menu... :c9
Ktoś na tym forum pisał że w a300 kupionej w Anglii był język polski.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

acinloop napisał(a):

Ktoś na tym forum pisał że w a300 kupionej w Anglii był język polski.


Przepraszam, ale czy Anglia to jakiś inny kontynent jest?
Może mieszkańcom tej wyspy tak się wydaje, ale jeśli chodzi o strefę gwarancji i sprzedaży produktów to mieści się w strefie EUROPEJSKIEJ.

Ja mówię cały czas o innych strefach sprzedaży i gwarancji na świecie i szczerze wątpię, że aparat zakupiony w USA będzie miał menu w naszym języku. :P

fankasony
Początkujący

Już sprawdzam wg instrukcji ze strony 77, na razie wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi, o efektach moich poszukiwań na pewno powiadomię.

oldguest
Początkujący

Lajam napisał(a):


Przepraszam, ale czy Anglia to jakiś inny kontynent jest?



Produkty Sony są często regionalizacje np. na Europę wschodnia, centralna i zachodnią. A w przypadku Anglii dochodzą jeszcze inne kable zasilające (więc na pewno są to inne "komplety"). Możliwe że chodzi o ilość dostępnej pamięci na firmware czy np. oszczędność papieru na instrukcje.
Odpowiadając na pierwsze pytanie autoryzowane serwisy Sony nie umożliwiają zmiany języka w aparacie.

fankasony
Początkujący

autoryzowane serwisy Sony nie umożliwiają zmiany języka w aparacie...i chyba rzeczywiście tak jest,bo wszelkie próby z podpowiedzi zawodzą :cry: