anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC W180 Dziwne zdjęcia.

Rose-----
Początkujący

DSC W180 Dziwne zdjęcia.

Witam posiadam aparacik DSC W180, nowiutki. Chciałam zapytać o taką rzecz, a mianowicie zauważyłam, że niezależnie od ustawień zdjęcia oglądane na kompie sa hmm..niby ładne ale kiedy zrobi się oryginalny rozmiar wtedy staje się nie wiem jak to określić...krawędzie (ale nie tylko one) są jakby takie lekko rozmyte. Wygląda to jakby obraz byl oglądany zza wilgotnej szyby. Mam także telefon Sony Ericsson C702 Cyber-Shot i z niego zdjęcia wychodzą takie same, z tym samym dziwnym rozmyciem. Zauważyłam też, że zdjęcia robione w normalnym trybie ale z bardzo bliska tj. do 1 metra wychodzą normalne. A już tylko trochę dalej, to wtedy wychodzi to samo rozmycie. Czy Sony po prostu tak mają?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Trudno "w ciemno" z samego opisu stwierdzić o co chodzi. Gdy mamy zastrzeżenia do wyglądu/jakości zdjęć, zawsze najlepiej jest pokazać o co chodzi i w czym problem. Na forum można zamieścić zdjęcia w dowolnej rozdzielczości ale ograniczone objętością do 256 KB. Jak potrzebujesz zamieścić duże zdjęcie trzeba dać link do zewnętrznego serwera. I najlepiej jakby nie było obrabiane (chodzi mi szczególnie o to by nie usuwać EXIF-a)
Poza tym, sprawdź czy obiektyw aparatu (przednia soczewka) jest czyściutki, żadnej mgiełki, kurzu itp? (Obiektywy aparatów komórkowych lubią być zamglone lub zakurzone).
I jeszcze jedno - do czego służą Ci zrobione przez Ciebie zdjęcia? Czy wydrukowane na papierze też mają taki wygląd?

Daj fotki - lukniemy, może coś poradzimy :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Rose-----
Początkujący

Witam
Zamieszczam (chyba, 1 raz dołączam plik xD) wycięty fragment zdjęcia, na którym dobrze widać to,o co mi chodzi. Widać to zwłaszcza na włosach i czasopiśmie w tle. Tak jest na wszystkich, zarówno z aparatu kompaktowego, jak i z komórki C702. Nie jest to wina odległości bo z właściwie każdej jest to samo. Ustawień nie zmieniałam, są automatyczne. Warunki raczej żadne ekstremalne, zwykłe pomieszczenie, dobrze oświetlone, wyłączenie lampy nic nie zmienia. Co do druku, to przyznam nie wiem, bo nie drukowałam jeszcze. I głównie widoczne jest to, kiedy zdjęcie zechcę zobaczyć w "oryginalnym" rozmiarze, kiedy jest tak zmniejszone domyślnie na monitorze to nie rzuca się w oczy. Widać także, że pismo jest bardzo nie ostre, pomimo, że ustawienia ostrości są niby na "autofokus od zbliżenia do nieskończoności" więc myślę na tak niewiele oddalony obiekt (jakieś półtora metra od osoby robiącej zdjęcie wyszło bardzo nie ostre) Jak pisałam aparacik jest nowiutki, ma nie cały tydzień, więc raczej zużycie jakiś części czy matrycy(jeśli w ogóle się zużywa) nie wchodzą w grę.
Pozdrawiam i dziękuję za szybkie zainteresowanie.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Niestety nie pokazałaś tego o co prosiłem :( A prosiłem o całe, nieobrobione zdjęcie (z exifem) a nie o wycinek). Ale z tego co na tym kawalątku widać, to ostrość jest ustawiona na głowie, więc gazeta jest poza strefą ostrości. To co widać na włosach wygląda jak artefakty jpg - wynik zbytniego skompresowania zdjęcia (lub zbyt niskiej rozdzielczości). Niestety, z tego kawałeczka nie jestem w stanie się zorientować jak mały fragment zdjęcia pokazałaś. Nie wiem też nic o ustawieniach aparatu (brak exif)

Np. jak masz ustawioną rozdzielczość:
rozdz.JPG

I co z tym zdjęciem potem zrobiłaś. I w jakim programie. I czy w ogóle.
Ale zacznijmy od ustawień, tych z obrazka. Czy na każdych tak masz? Nawet na 3648x2736?
Jak tu będzie OK, to pójdziemy dalej.

------------------------------
fotoamator
kaska777
Początkujący

Witam, nabyłam niedawno aparat DSC-W190 i nie mogę poradzić sobie z ustawieniami. Robię najwięcej zdjęć przy słabym oświetleniu. Próbowałam różnych ustawień i nie wiem gdzie popełniam błąd. Mianowicie zauważyłam, że twarze fotografowanych osób są nienaturalne (jakby były pokryte dużą warstwą pudru). Brakuje mi też kolorów (zdjęcia są mdłe). Podpinam 3 zdjęcia dla zobrazowania problemu.
Bardzo proszę o sugestie. Pozdrawiam Kaśka

Zdjęcie robione na ustawieniach automatycznych:
http://images35.fotosik.pl/96/16afc76be5855335m.jpg

http://images40.fotosik.pl/238/2a9d7090764d3d51m.jpg

http://images40.fotosik.pl/238/ce2c881ceeaa1144m.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Kasiu.
Myślę, że głównym problemem jest zbyt wysoka czułość: dwa pierwsze to ISO 800, a ostatnie ISO 400 (ale jest już lepsze). Używasz lampy błyskowej, więc ISO należy zmniejszyć do minimalnej wartości. Jakość się poprawi.

------------------------------
fotoamator