anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błędy , uszkodzone zdjęcia po zrzucie z H50 do komputera

profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

Błędy , uszkodzone zdjęcia po zrzucie z H50 do komputera

Witam
Nie znalazłem nigdzie konkretnej podpowiedzi w nurtującej mnie sprawie.
Od maja tego roku jestem szczęśliwym(jeszcze) posiadaczem H50.
Jest zdecydowanie lepszy od poprzednika KonicaMinolta Dimage Z3.

Jednak zaobserwowałem pewien "drobiazg" , który nie daje mi spokoju , dlatego chce rozwiać wątpliwości i zasięgnąć porady.

Problem pojawia się po zrzucie zdjęć z H50 do komputera .Co prawda robię kilka fotek jednego ujęcia i zawsze wybieram najlepsze , jednak czasem sytuacja umożliwia zrobienie jednego zdjęcia i oczywiście chciałoby się aby właśnie to jedno zdjęcie wyszło bezbłędnie.
Ów problem to ; na 2-3 zrzuty (tj, około 500-600 zdjęć) w zapisanych zdjęciach zdarza się ,że jedno lub 2 zdjęcia są uszkodzone , przykład w załączniku. Uszkodzenia to jedna lub dwie linie poziome , które jakby dzielą zdjęcie na części . Części te są jednak przesunięte i o różnej jasności . Moje pytanie ; Co może powodować takie uszkodzenia zdjęć i czy jest jakiś program ,który mógłby nadać zdjęciu poprzedni nieuszkodzony wygląd?

Zdjęcie w załączniku jest poddane wstępnej obróbce , tzn obrócone do pionu ........uszkodzenia powstają w linii poziomej
P.S. Nie przypuszczam czy to ma wpływ, ale od kilku tygodni obiektyw zaczął dziwnie się wysuwać ..nie płynnie jak do tej pory , tylko lekkimi skokami . Nie przeszkadza to w robieniu zdjęć natomiast przy nagrywaniu filmów płynne zbliżenie jest niemożliwe. Kłopotliwie jest mi w tym momencie oddać H50 do naprawy gwarancyjnej , bo praktycznie codziennie jest potrzebna a 2 tygodnie bez aparatu to masakra. A może jest we Wrocławiu serwis ,który zrobiłby to od ręki?

No i własnie ....godz 19.00 zrzut zdjęć i znów 2 zdjęcia szlag trafił . Miniaturka pokazuje sie bez błędu a po otwarciu efekt jak w załaczniku.

13 ODPOW. 13
oldguest
Początkujący

Ciekawa sprawa! Żeby było jeszcze ciekawiej miałem niemal identyczną sytuacje. Zrzuciłem normalnie fotki na dysk wszystko grało. Jednak po jakimś czasie wyskoczył mi problem z dyskiem (Bad sektor czy coś w tym rodzaju). Nie moglem odczytać niektórych zdjęć. Jednak dane udało się odzyskać. Nie mniej jednak z normalnych zdjęć zrobiły się niemal identyczne zdjęcia jak te powyżej. Zwróć uwagę iż zdjęcia na karcie nie zawierają błędów, dopiero po zrzuceniu zdjęć na dysk widzimy ciekawe efekty. W moim przypadku to wina dysku, nawiasem mówiąc dysk staje przy próbie otworzenia uszkodzonych zdjęć ewentualnie otwiera uszkodzone zdjęcie 10 minut o ile się uda. Tak czy inaczej to nie win aparatu. Choć nie dam sobie odciąć głowy. Czy ktoś z użytkowników h50 też miał takie perypetie? Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Zgadza się może to być problem z dyskiem. Może tez być niedociśnięty kabel USB w aparacie. Ewentualnie wadliwa praca kontrolera USB w komputerze (może się zdarzyć na tańszych płytach głównych).

profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

Połączenia kablowe USB są w porządku , sterowniki działające bez zarzutu choć nie wiem czy nie ma nowszych . Z dyskiem komputera nigdy nie miałem kłopotów . A płyta główna jaka używam od kilku lat to AN7 Abita . Nigdy wcześniej nie było takich problemów choć od kilku lat zrzuty były robione z Minolty Dimage Z3.

oldguest
Początkujący

A po próbie 2 raz odczytania tego zdjęcia z karty pamięci także jest taki sam błąd? Ja zrobiłem już około 10 tys zdjęć swoim kompaktem często w serii i żadnego błędu nigdy nie zauważyłem.

profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

Właśnie ...i tu jest ból . Zastanawiałem się właśnie nad tym ....jednak zawsze robiłem to ; wytnij - wklej i już nie było co ponownie sprawdzać . Trzeba będzie następne zrzuty robić kopiuj-wklej , wtedy będę mógł sprawdzić . Zastanawiające jest ,że wcześniejszym Dimage Z3 zrobiłem ponad 60 tysięcy zdjęć i nigdy nie było tego problemu.

oldguest
Początkujący

Może miała USB 1.0 i wolniej przesyłała zdjęcia? Mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki przy przesyłaniu. A ja zawsze zostawiam kopię na karcie usuwam dopiero jak sobie uporządkuje i pousuwam nieudane zdjęcia bo nieraz zdarza się usunąć udane.

profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

W Dimage Z3 było USB 1.1

Znam ten ból bo też zawsze nacykam ile wlezie a później małe porządki .

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Efekt pokazany na fotografii DSC08080.JPG, może być związany z niepoprawną pracą:

1. konkretnej karty pamięci,
2. pamięci wewnętrznej aparatu
3. oprogramowaniem zarządzającym aparatem.

W pierwszym przypadku podobny wątek został opisany na forum, poniżej link do postu:

http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=23&t=214

W pozostałych dwóch przypadkach, sugeruję kontakt z Centrum Serwisowym Sony. Wykaz punktów został zamieszczony na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

Dzięki za podpowiedzi .
Po ponownym zrzucie znów jedno ze zdjęć było uszkodzone .
Lecz tym razem zrzut odbył się na zasadzie kopiuj-wklej . No cóż , po ponownym skopiowaniu zdjęcia nie było śladu po błędzie . Proszę o Wasze opinie.