anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Baterie!!!

profile.country.pl_PL.title
majaprzychodzka
Początkujący

Baterie!!!

Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie dlaczego wszelkiego rodzaju baterie włożone do mojego aparatu Sony DSC-S600 po zrobieniu ok 2 zdjęć są wyczerpane??? Tzn można oglądać zdjęcia w aparacie ale zaraz po próbie przełączenia na zrobienie zdjęcia aparat gaśnie!!! Proszę o pomoc! Co mam zrobić???

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,

Opisany efekt prawdopodobnie związany jest ze zmniejszoną sprawnością akumulatorów. Podobny przypadek opisałem w poście:

http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=5&t=683

Zakup nowych akumulatorów rozwiązałby problem. Do tego modelu, producent zaleca zakup ogniw Ni-MH o pojemności większej niż 2000 mAh. Należy pamiętać o poprawnym użytkowaniu akumulatorów. Unikamy doładowywania, ładowanie przeprowadzamy po pełnym rozładowaniu. W ten sposób przedłużamy sprawność ogniw, które zazwyczaj po okresie 2 lat należy wymienić na nowe. Użytkowanie tradycyjnych baterii alkalicznych jest nieekonomiczne. Rozważ proszę zakup akumulatorów opisanych na stronie:

http://www.sony.pl/product/bat-rechargeable-batteries/nhaab4f#pageType=TechnicalSpecs

Jeżeli jednak masz wątpliwości, warto zasięgnąć porady Centrum Serwisowym Sony, adresy zostały zamieszczone na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/62/1115201437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
krzysiek23b
Początkujący

Mam podobny problem. Akumulatorki z których korzystam to: energizer 2000 mAh. Po około 10 razach ładowania aparat w ogóle na nich "nie ciągnie" parę zdjęć i po wszystkim. Gdy wkładam je do innych sprzętów ze wskazaniem naładowania baterii to wskazuje że jest pełna, ogólnie wszystko na nich działa oprócz aparatu.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Wspomniałem o tym wcześniej:

RASTX napisał(a):

Opisany efekt prawdopodobnie związany jest ze zmniejszoną sprawnością akumulatorów.


Popularne akumulatory Ni-Cd czy Ni-MH w większości przypadków swoją sprawność mogą już tracić po ok. 6 miesiącach użytkowania. Można ten okres nieco wydłużyć nawet do ok. 2 lat pod warunkiem, że będziemy unikać doładowywania akumulatorów. Obniżoną sprawność akumulatorów najszybciej zaobserwujemy np. w aparatach fotograficznych czy zewnętrznych lampach błyskowych. Najdłużej z takimi akumulatorami pracują piloty zdalnego sterowania, latarki czy odtwarzacze muzyczne.
Proszę nie zapominajmy, że aparat podczas przeglądania zdjęć pracuje bardzo ekonomicznie. W związku z tym może się okazać, że pozwoli nam nawet na kilkugodzinną pracę na takich ogniwach, a w chwilę po przełączeniu w tryb wykonywania zdjęć wyłączy się. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, jednak z takimi przypadkami spotkałem się kilkadziesiąt razy. Przypominam, że zawsze aparat może sprawdzić autoryzowany serwis, który jednoznacznie potwierdzi gdzie leży przyczyna kłopotów.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;