anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

w120 rozmazane fotki problem

balon18
Początkujący

w120 rozmazane fotki problem

Mam problem z moim aparatem większość zdjęć robi rozmazane na każdym trybie nawet na http://zapodaj.net/c4d1b5986cbc.jpg.html" target="_blank

Nie wiem w czym problem.
Przykładowe foto w linku.
Kurcze nie wiem w czym rzecz.
Obiektyw czysty.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

balon18 napisał(a):

Mam problem z moim aparatem większość zdjęć robi rozmazane na każdym trybie nawet na http://zapodaj.net/c4d1b5986cbc.jpg.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Nie wiem w czym problem.
Przykładowe foto w linku.
Kurcze nie wiem w czym rzecz.
Obiektyw czysty.


W więc, po pierwsze - gdybyś przykładowe zdjęcie zamieścił zgodnie z zasadami forum, czyli w linku (i z zachowanym exifem), byłoby dużo łatwiej radzić.
Ale do rzeczy.
Próbowałeś robić zdjęcia w dzień? Myślę, że wtedy jakość jest bezproblemowa. Niestety ciemności nie da się sfotografować (a przynajmniej jest do dość trudne), a już ruch w ciemności jest bardzo trudnym zadaniem.
Niestety warunki do zdjęcia nie były najlepsze - fotografowanie wymaga przede wszystkim światła. A tego tu zabrakło. Odległość od grajka była dość duża, więc lampa błyskowa już nie daje rady i pomimo ISO 800 jest za ciemno.
Poza tym - ruch - gitarzysta się rusza i czas 1/50s, który został zastosowany, nie potrafi "zamrozić ruchu". I znowu kwestia światła. Albo wydłużyć czas migawki - i będzie jeszcze bardziej rozmazane, albo... no właśnie kompaktem nie w każdych warunkach da się zrobić nienaganne zdjęcie.
Tu jedynym wyjściem byłoby podejść bliżej, skrócić ogniskową, wtedy przysłona mogłaby się bardziej otworzyć, ale to też tylko półśrodek.
Jeżeli były tam jakieś reflektory, można było by zaczekać na ten moment.

Masz jeszcze do wyboru na taką okazję właśnie czułość regulowaną do ISO3200. Wprawdzie zdjęcie będzie mocno ziarniste "zaszumione", ale nie powinno być rozmazane i takie ciemne (str. 50 i 51 instrukcji)
Twój wybór - mieć dobre zdjęcie ale z szumem, albo niedoświetlone i poruszone.

------------------------------
fotoamator
balon18
Początkujący

a czy możliwe że jest to wina flesza?
PS.
Jak dodać to zdjęcie w linku z exifem?
Pozdrawiam ;)

balon18
Początkujący

a możliwe że to wina flesza?
Ps jak dodać foto zgodnie z regulaminem.
zdjęcia zajmują po ~4mb
Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Musisz je zmniejszyć przy użyciu programu graficznego - z darmowych np: GIMP lub InfraView.

balon18
Początkujący

Proszę.
Mam nadzieję że to nie wina optyki. ;)
Proszę o opinie i pomoc.
Znajomy mi mówił że to wina flesza.
Co fachowcy o tym myślą? :rolling_eyes:

balon18
Początkujący

Więcej dodać?

balon18
Początkujący

dodaję że korzystam z adaptera do karty pamięci Memory Stick M2.
Może to tego wina?
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
Pozdrawiam

wojttekk_foto
Początkujący

Witam.

1. Dodałeś zbyt duże zdjęcia.
2. Jest to wina lampy, otóż może być ona za słabo ustawiona, lub nie ma wystarczającej mocy, by zrobić super zdjęcie po ciemku z daleką odległością od fotografowanego obiektu.
3. Przywróć ustawienia domyślne, lub spróbuj przestawić moc błysku . :)

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

1. wysokie iso 800 powoduje szum
2. 1/50 sekundy powoduje rozmazanie
3. ten dym + szybko poruszający sie tłum + nagłe zmiany oświetlenia powodują że autofokus wariuje
Z tymi zdjęciami jest wszystko OK i na automacie nie wyciągniesz nic lepszego.