anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony H50 nagrywanie filmów

ects-----
Początkujący

Sony H50 nagrywanie filmów

Cześć dopiero co zaczynam moją przygodę z tym aparacikiem pierwsze wrażenia bardzo fajne fotki trzaska bardzo ładne a ostatnio mnie coś tchnęło żebym nagrał filmik na najlepszej jakości na karcie mi pokazuje że mogę nagrać 20 min a nagrywa mi tylko 10 min czy można to gdzieś w ustawieniach aparatu zmienić czy ten model aparatu tak ma że tylko 10 min nagrywa.Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam.

13 ODPOW. 13
ci.nek
Początkujący

Gratuluje zakupu.
A jaką masz kartę i ile wolnego miejsca? Może masz za mało?

ects-----
Początkujący

kartę mam małą bo 512 mb ale skoro pisze mi ze mogę nagrać filmik 20 min a nagrywa mi tylko 10 min to raczej nie pojemność karty.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ects napisał(a):

kartę mam małą bo 512 mb ale skoro pisze mi ze mogę nagrać filmik 20 min a nagrywa mi tylko 10 min to raczej nie pojemność karty.


:c3 A jak na samochodzie pisze, że bez tankowania przejedzie 1000km, to jak wlejesz 10 litrów paliwa to myślisz, że przejedzie tyle??

Oczywiście, że długość filmu zależy od pojemności karty. Sądzisz, że na karcie 128MB, 512MB i np 2GB nagrasz po tyle samo?

------------------------------
fotoamator
ci.nek
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

ects napisał(a):

kartę mam małą bo 512 mb ale skoro pisze mi ze mogę nagrać filmik 20 min a nagrywa mi tylko 10 min to raczej nie pojemność karty.


:c3 A jak na samochodzie pisze, że bez tankowania przejedzie 1000km, to jak wlejesz 10 litrów paliwa to myślisz, że przejedzie tyle??

Oczywiście, że długość filmu zależy od pojemności karty. Sądzisz, że na karcie 128MB, 512MB i np 2GB nagrasz po tyle samo?



Tadeusz jakiś masz dziś zły humor ;) a raczej wczoraj w nocy ;)
Koledze chyba chodziło o to, że na wyświetlaczu pokazuje mu, że zmieści się jeszcze 20 min a nagrywa tylko 10 min.

Podawany czas jest orientacyjny i uśredniony, jedna każda klatka filmy zawiera różne ilości danych im mniej kolorów tym mniej miejsca zajmuje itp.
Jak nie zapomnę to wieczorem luknę jak to jest u mnie w aparacie czy czas orientacyjny bardzo odbiega od faktycznego, bo co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Podejrzewam, jeszcze, że aparat pozostawia jakiś tam margines bezpieczeństwa na karcie tj nie pozwala zapełnić jej w 100% ze względu na ochronę danych.

ects-----
Początkujący

Kupiłem nowa kartę 8 GB i jest to samo tylko 10 min filmu mi nagrywa, czy ktoś może mi odpowiedzieć czy tak te aparaty tak mają czy u mnie jest coś nie tak.

ci.nek
Początkujący

U mnie nagrywa do zapełnienia karty. W h50 chyba nie ma możliwości ustawiania czasu nagrywania. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne jak to nie pomoże to serwis.

ects-----
Początkujący

po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal nagrywa 10 min. napisałem do producenta ale już czekam 2 tydzień i zero odzewu. nic nie pozostaje mi jak zanieść aparat do serwisu. dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
pi0trus
Początkujący

ci.nek, sprawdz jeszcze raz czy napewno nagrywa ci filmiki do końca pamięci. mi też nagrywa do 10 minut a mam dobrą karte pamięci (san disk ultra II - 15mb zapis). jest to samo na FINE i na STD.
Może to jest jak ze zdjęciami seryjnymi? niby brak ograniczeń ale w rzeczywistości to chyba 50 fotek

aniolasty
Początkujący

Podobno H50 nagrywa filmy, których długość jest ograniczona tylko pojemnością karty. Mam oryginalną kartę Sony - a przynajmniej tak myślę, bo była zakupiona razem z aparatem. No i nagrywa mi tylko filmy o długości 10 minut, niezależnie od stopnia ustawionej rozdzielczości. Ktoś coś podpowie?