anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem Sony Dsc H1

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Problem Sony Dsc H1

Witam, mam taki problem:
Mam w aparacie (Sony CyberShot dsc h1) karte pamięci 512mb, ale niestety mogę zrobić jedynie kilkanaście zdjęć. Podejrzewam, że aparat zapisuje mi zdjęcia jedynie na pamięci wewnętrznej (32mb). Karta nie jest raczej popsuta, bo wsadzałam również karte 2gb (która działa na innym aparacie Sony) ale jest tak samo. Czy to możliwe, że w ustawieniach jest coś naprzestawiane? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

oto aparat: http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-h1

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Witam, proponuję zapoznać się z opisem w instrukcji obsługi na stronach: 102, 95, 59
Instrukcja obsługi

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Sądzę że aparat powinien sam przejść w tryb zapisu na MS po włożeniu karty do aparatu. W instrukcji nie ma wzmianki o wyborze miejsca zapisu (MS/pamięć wew.) zdjęć i filmów.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ewussxp napisał(a):

ale niestety mogę zrobić jedynie kilkanaście zdjęć.


kilkanaście czyli ile dokładnie ?
polecam sprawdzić czy faktycznie aparat zapisuje zdjęcia na wbudowanej pamięci
jeśli podczas robienia zdjęć, na ekranie pojawia się ikonka "101" tak jak tutaj:
http://img211.imageshack.us/img211/7816/27710019.jpg
oznacza to, że zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci.

Możesz też sprawdzić w ten sposób: włóż kartę, zrób zdjęcie, wyjmij kartę i przełącz pokrętło trybu pracy na odtwarzanie (sprawdź czy jest tam zdjęcie, które przed chwilą wykonałaś)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Żadnej ikony "101" nie ma.
Zrobiłam tak jak mówiłeś, po wyciągnieciu karty zdjęcie było. Czyli zapisuje na pamięci wewnętrznej. Co mam zrobić aby zdjęcia zapisywały się na karcie pamięci?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A sprawdziłaś co jest na stronie 102 w instrukcji? Czy przypadkiem nie masz zablokowanego zapisu na kartę MS?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ewussxp napisał(a):

Żadnej ikony "101" nie ma.
Zrobiłam tak jak mówiłeś, po wyciągnieciu karty zdjęcie było. Czyli zapisuje na pamięci wewnętrznej. Co mam zrobić aby zdjęcia zapisywały się na karcie pamięci?


zapewne będzie tak jak przypuszczałem (i mat_czok) - masz blokadę zapisu na karcie (popatrz w instrukcji na stronę 102 )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Tak patrzałam na tą strone 102, jeżeli mam blokade to co mam zrobić żeby jej nie było? Bo tam niestety nie pisze.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Przesunąć przełącznik w przeciwną stronę niż wskazuje strzałka.ms.jpg

profile.country.pl_PL.title
ewussxp
Początkujący

Wstyd mi to napisać, ale ja nie wiem jak to zrobić. Chyba jakaś farbowana blondynka jestem;)